Wydarzenia konkursowe

Z wielką radością i dumą informujemy, iż Nikodem Witkowski z klasy 2a znalazł się w zaszczytnym gronie Stypendystów Prezesa Rady Ministrów. 15 listopada 2017 roku odebrał dyplom Stypendysty z rąk Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty podczas uroczystości odbywającej się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

We wtorek 20 czerwca, w siedzibie Starostwa odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego "Małe i duże drapieżniki występujące w lasach Powiatu Mrągowskiego", zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Mrągowie, Wydział Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania uczestników różnorodnością gatunkową drapieżników występujących na terenie Mazur, a także pobudzenie aktywności twórczej dzieci i młodzieży. Trzy uczennice  naszej szkoły odniosły sukces w tym konkursie.

SUKCES NIKODEMA WITKOWSKIEGO W OLIMPIADZIE STATYSTYCZNEJ

Nikodem, został FINALISTĄ Olimpiady Statystycznej. Droga do sukcesu była długa i wieloetapowa. Wszystko zaczęło się 16 listopada 2016 roku, kiedy w 290 szkołach całej Polski odbyły się zawody szkolne, do których przystąpiło blisko 2,5 tys. uczniów, którzy z nadzieją na zwycięstwo musieli rozwiązać test w formule on-line z zadaniami z zakresu m.in. ekonomii, przedsiębiorczości, przemian społeczno-gospodarczych Polski i świata, przyrody, nauk o zdrowiu, współczesnych światowych zagrożeń.

We wtorek 25 kwietnia reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kamil  Malinowski, Adrian Kurpiewski i Karol Kretschman wywalczyła II  miejsce w etapie powiatowym Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.