• 2020_1b.jpg

Szanowni Uczniowie

zachęcamy do udziału w Ogólnopolskim Ekologicznym Konkursie Fotograficznym „Żyjmy zdrowo”. Celem przedsięwzięcia jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród młodych ludzi. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu 25 fotografii związanych z szeroko rozumianym pojęciem ochrony środowiska naturalnego.

Na autorów 20 najlepszych prac czekają bony na zakup sprzętu elektronicznego. Prace konkursowe można przesyłać do 31 października 2021. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://ekomaika.pl/konkurs/

Konkurs organizuje Ekologiczna Agencja Informacyjna EKOMAIKA.pl we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji i Nauki.

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEiN

Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w organizowanej przez nas I edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Online.

Konkurs realizowany jest w ramach zadania publicznego, współfinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko - Mazurskiego.
       Pytania zostały opracowane w dwóch kategoriach:
           * kat. I - pytania przygotowane na poziomie wiedzy klas 6-8 szkoły podstawowej, przewidziane dla uczniów szkół podstawowych,
           * kat. II - pytania przygotowane na poziomie wiedzy szkoły średniej, przewidziane dla uczniów szkół ponadpodstawowych i osób dorosłych.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną konkurs realizowany jest z wykorzystaniem narzędzi internetowych (ze strony uczestników wymagany dostęp do Internetu).

Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV/AIDS, ekologii oraz pierwszej pomocy.

Konkurs realizowany jest w jednym etapie dla wszystkich uczestników. Termin udziału w Olimpiadzie jest ograniczony czasowo do dnia 18 grudnia 2020 roku. Każdy z uczestników może wypełnić ankietę tylko jeden raz.

Przewidzieliśmy wartościowe nagrody dla laureatów oraz drobne upominki dla pierwszych 50 uczestników.

UWAGA UCZNIOWIE!

kategoria II - poziom szkoły ponadpodstawowej:      https://liblink.pl/OjJH3Lzqnc