• 1.jpg
  • b1.jpg
  • s5.jpg

VII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "EPIZODY Z HISTORII NAJNOWSZEJ POLSKI W KOMIKSIE" (rok szkolny 2018/2019)

Biuro Edukacji Narodowej IPN w partnerstwie z Muzeum Historii Polski, Narodowym Centrum Kultury, Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Wydawnictwami: EGMONT Polska; Prószyński i Sp-ka, ZIN ZIN PRESS zaprasza nauczycieli i uczniów do VII edycji jednoetapowego ogólnopolskiego konkursu pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. 

Konkurs polega na wykonaniu komiksu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa z udziałem realnego lub  fikcyjnego bohatera.   

Zakres historyczny pracy powinien mieścić się w okresie od 1917 r. do 1990 r. Praca ma stanowić zamkniętą całość o objętości minimum 8, maksymalnie 10 stron/plansz formatu A4, przedstawionych w pionie. Prace oceniane będą w trzech grupach wiekowych:

  • 11-13 lat;
  • 14-16 lat;
  • 17-19 lat.

Prace konkursowe prosimy przesyłać na adres:

Instytut Pamięci Narodowej
ul. Wołoska 7
02-675 Warszawa

z dopiskiem „Konkurs Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie. VII edycja” do 29 marca 2019 r.

Ogłoszenie wyników na stronie www.ipn.gov.pl: 7 maja 2019 r.

Uroczyste rozdanie nagród – 31 czerwca 2019 r. w CE IPN „Przystanek Historia” w Warszawie.

Wszelkich wyjaśnień nt. konkursu udziela: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

REGULAMIN KONKURSU >>>

 

Konkurs Plastyczny organizowany przez Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie kierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych w Polsce, którzy prezentują prace o tematyce dowolnej z zakresu: malarstwa, rysunku, fotografii, grafiki warsztatowej, grafiki cyfrowej. Celem konkursu jest promowanie utalentowanej młodzieży, wrażliwej estetycznie i aktywnej twórczo; inspirowanie młodych twórców do rozwijania umiejętności plastycznych podejmowania kreatywnych i odważnych decyzji twórczych, a także konfrontacja w zakresie sztuk plastycznych.

 

Fundatorem nagród rzeczowych jest  Dziekan Wydziału Sztuki UWM oraz Dyrektor Instytutu Sztuk Pięknych.

 

Fotorelacja z poprzedniej edycji konkursu:

 http://www.uwm.edu.pl/ws/news/55/czytaj/928/wystawa-iii-edycji-ogolnopolskiego-konkursu-plastycznego.html