• 2020_1b.jpg

Najnowsze wydarzenia z życia szkoły

W kwietniu w naszej szkole przeprowadzony został konkurs na plakat upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 maja 1791 r. Do komisji złożonej z naszych historyków wpłynęło kilkanaście prac z prawie wszystkich klas. Wybór najlepszej był niezwykle trudny, ale w końcu się udało.

Po dwuletniej przerwie z wielką radością powróciliśmy do tradycji tzw. „SCHODÓW”.

Po raz ostatni uczniowie klas maturalnych w towarzystwie wychowawców uroczyście zeszli schodami w kierunku auli, gdzie czekały na nich pachnące tuszem świadectwa ukończenia I Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie. W pełni zasłużonymi oklaskami pożegnali ich młodsi koledzy oraz grono pedagogiczne.

7 kwietna 2022r. ponad 150-ciu maturzystów z Archidiecezji Warmińskiej w tym 14- stu z naszej szkoły ( najwięcej z klasy IIIa, ale także klasa IIIb I IIIc miała swoich przedstawicieli)  wzięło udział w corocznej pieszej pielgrzymce do sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie.

Maturzyści wyszli z olsztyńskich Dajtek i drogą leśną udali się do Gietrzwałdu ( ok. 18 km.).

Podejmując ten trud poprzez śpiew, modlitwę i katechezę pragnęli „oczyścić trochę umysł, naładować się duchowo" i pomodlić się o dobry wynik egzaminu.

W Gietrzwałdzie czekał na nich metropolita warmiński, abp Józef Górzyński.

21 kwietnia 2022r. w Wyższym Seminarium Duchownym "Hosianum" w Olsztynie odbył się etap diecezjalny OKWB do którego zakwalifikowali się:

1. Julia Babynko 2a
2. Maciej Madej 2d