• 2017-04-261nn.jpg
  • baner1.jpg

Najnowsze wydarzenia z życia szkoły

15 listopada w naszej szkole odbył się apel, który przygotowała klasa 1b wraz z prof. Kobusem z okazji Dnia Niepodległości. Nie zabrakło pięknych piosenek, wierszy, a nastroju dodawała narracja jednego z uczniów. Była również „Strefa Niepodległości”, w której uczniowie wraz z nauczycielami mogli zrobić sobie zdjęcie z hasztagami: #WOLNOŚĆ oraz #NIEPODLEGŁOŚĆ.

W piątek i sobotę 08-09 listopada 2019 r. w Olsztynie odbył się Turniej proobronny „Młodzi dla Niepodległej”, w ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości, zorganizowany pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Turniej składał się z trzech części: testu historycznego, biegu na orientację z kilkoma konkurencjami sprawnościowymi oraz strzelania.

Martyna Szynkowska, uczennica klasy IIa, wywalczyła tytuł wicemistrzyni drużynowych Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym.

więcej na >>>  mragowo24.info

W czwartek 7 listopada, dwudziestu sześciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w etapie szkolnym Olimpiady Statystycznej, który polegał na rozwiązaniu różnorodnych zadań z zakresu statystyki, matematyki, geografii Polski i świata. Osiemnastu uczestników przekroczyło ustalony w regulaminie próg 50% wykonania zadań, pozwalający na udział w etapie okręgowym.

Bieżący tydzień rozpoczął się naprawdę wyjątkowo- dziś (4.11.2019r.) w murach naszej szkoły gościliśmy Marcina Mellera- znanego dziennikarza telewizyjnego, reportażystę, felietonistę, korespondenta wojennego, pisarza, a prywatnie… miłośnika ruskich pierogów i krajobrazu Mazur.

Licznie zgromadzone grono uczniów i nauczycieli naszej (i nie tylko) szkoły miało okazję posłuchać niezwykłych relacji dot. kulisów pracy dziennikarskiej, wspomnień z czasów licealnych, czy zwierzeń związanych życiem osobistym naszego wyjątkowego gościa.