• 1.jpg
  • 202.jpg
  • 2020_1_16.jpg
  • s5.jpg

27. kwietnia odbyły się eliminacje wojewódzkie 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Do etapu centralnego jury wytypowało troje laureatów – wśród nich ucznia naszego liceum, Piotra Zaperta. Gratulujemy!

W Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie rywalizowali ze sobą najlepsi recytatorzy z województwa warmińsko-mazurskiego, wyłonieni podczas eliminacji rejonowych. Każdy uczestnik musiał zaprezentować wiersz i fragment prozy. Piotr wygłosił utwór W. Szymborskiej oraz monolog bohatera z powieści „Niehalo” Ignacego Karpowicza. Obie interpretacje zostały ocenione bardzo wysoko.

Finał 64. OKR odbędzie się w czerwcu w Ostrołęce. Kolejny raz w tym roku Piotr Zapert będzie reprezentował naszą szkołę, powiat mrągowski i całe województwo w zmaganiach na etapie krajowym (wcześniej brał udział w finale konkursu krasomówczego). Trzymajmy za niego kciuki!

                                                                                               Agnieszka Kiślak