• 2020_1b.jpg

Informujemy, że do 4 lutego 2018 trwają zapisy do udziału w Europejskim Konkursie Statystycznym- nowym międzynarodowym wydarzeniu kierowanym do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. EKS organizowany jest przez Eurostat we współpracy z urzędami statystycznymi krajów europejskich, w tym Głównym Urzędem Statystycznym.

Głównym celem Konkursu jest wzbudzenie zaciekawienia statystyką wśród uczniów oraz zachęcanie nauczycieli do wykorzystywania oficjalnych statystyk podczas zajęć z młodzieżą.

Europejski Konkurs Statystyczny składa się z dwóch części: krajowej i europejskiej. Obie odbędą się w bieżącym roku szkolnym. Trzy zwycięskie drużyny z każdej grupy wiekowej etapu krajowego Konkursu będą mogły wziąć udział w części europejskiej i zmierzyć się z przedstawicielami innych krajów.

HARMONOGRAM KONKURSU

Program, harmonogram oraz pozostałe informacje znajdziecie Państwo na stronie  https://eks.stat.gov.pl/ .

W przypadku pytań, prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Zapraszamy do udziału!

Organizatorzy Europejskiego Konkursu Statystycznego