• 1.jpg
  • 3a.jpg
  • 22.jpg
  • 2023-01-30.jpg

 W obecnych czasach informatyka jest stosowana praktycznie wszędzie. W naszej szkole uczymy się jej bardzo dogłębnie. Jedną z dziedzin informatyki jest programowanie.  Już  w trakcie nauki  uczniowie naszej szkoły mogą pozwolić  sobie na tworzenie prostych gier, a nawet sięgać dalej i tworzyć bardzo rozbudowane gry. 

   Jednym z uczniów, który postanowił stworzyć własną grę jest Mariusz Ruczyński  - uczeń klasy 3a (mat-fiz-inf). Mariusz, tworząc własną grę, napotykał  wiele problemów, które musiał rozwiązać sam. Dało mu to wiele doświadczenia w programowaniu i nie tylko. Stworzenie samej gry zajęło Mariuszowi miesiąc, przy czym czas ten dzielił między swoją pasję i  naukę  innych przedmiotów. Mariusz zamierza rozwijać swoje gry i tworzyć nowe programy. 

Informatyka uczy przede wszystkim myśleć, a nie programować!

Gra Artura Staronia początkowo miała być zwykłym prostym projektem, który początkowo miał obejmować tylko wersję tekstową, gdzie postacią poruszano za pomocą komend wpisywanych w konsoli. Plany się jednak zmieniły i Artur podciągnął swoją grę o oprawę wizualną, gdyż już od wielu lat zajmował się grafiką komputerową. Samo stworzenie gry zajęło mu 200 godzin rozciągniętych na cały rok szkolny. Rozpoczynając tworzenie swojego projektu nie miał pojęcia o tworzeniu gier, podczas pisania kodu napotkał na wiele trudności, które pomógł mu rozwinąć Pan Tomasz Jaśniewski, zajmujący się programowaniem na co dzień. Dowiedział się mniej więcej ja przebiega tworzenie gier i aplikacji komputerowych. Samo programowanie nauczyło Artura myśleć abstrakcyjnie, omijać i rozwiązywać problemy w informatyce i w życiu. Informatyka uczy przed wszystkim myśleć. Kreatywnie, strategicznie i tak, aby skutecznie rozwiązać problem. Najlepiej szybko.

Ty też możesz stworzyć swoją własną grę komputerową!

Link do pobrania gry: