• 1.jpg
  • 202.jpg
  • 2020_1b.jpg
  • s5.jpg

Piotr Zapert  zajął I miejsce w IV edycji konkursu recytatorskiego „ Polska poezja XX i XXI wieku”, organizowanego przez Instytut Polonistyki i Logopedii UWM w Olsztynie.

Konkurs miał zasięg wojewódzki,  odbył się w piątek, 16 lutego 2018 r. w Auli Teatralnej Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego. Organizatorzy założyli następujące cele: ukazanie piękna języka polskiego, kształtowanie języka, wyobraźni i popularyzacja polskiej poezji XX i XXI wieku.

 

Do konkursu przystąpiło 27. uczestników, w dwóch kategoriach: poezja śpiewana i recytacja.

Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Sękiel, Maja Trelińska- uczennice Agnieszki Kiślak i Piotr Zapert - uczeń Małgorzaty Zielińskiej. Wszyscy oni zaprezentowali wysoki poziom kultury języka, interpretacje wybranych tekstów poetyckich były dojrzałe, interesujące.

Profesjonalne jury przyznało I miejsce Piotrowi Zapertowi za recytację wiersza Wisławy Szymborskiej „ Ktoś kogo obserwuję od dłuższego czasu”, jury przyznało również dwa drugie miejsca i jedno - trzecie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy .

Cieszymy się, że wśród naszych uczniów są tacy, którzy podejmują trud mierzenia się w różnych kategoriach z naszym niełatwym, ale bardzo pięknym  językiem ojczystym. Brawo!!!

                                                                                                                       Małgorzata Zielińska