• baner1.jpg

W środę 9 stycznia  troje reprezentantów naszej szkoły:  Wiktoria Sękiel z klasy 2a, Nikodem Witkowski i Karol Żyra z klasy 3a,  pod opieką p. Justyny Kindziera  pojechało na zawody okręgowe Olimpiady Statystycznej, które odbyły się na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.

Zawody polegały na rozwiązaniu dwóch testów. Pierwszy składał się z zadań z zakresu m.in. matematyki, przedsiębiorczości, ekonomii, przemian społeczno - gospodarczych Polski i świata. Następnie uczestnicy musieli przeanalizować trzy pytania, które wymagały dokonania obliczeń w oparciu o konkretny materiał statystyczny. Podczas oczekiwania na wyniki odbyło się spotkanie z władzami Wydziału Nauk Ekonomicznych i przedstawicielami Samorządu Studenckiego, na którym przybliżyli działalność uczelni i wydziału. Nasi uczniowie osiągnęli wielki sukces w tym etapie olimpiady: Karol zajął 2 miejsce i uzyskał kwalifikację do pierwszej części zawodów centralnych, Nikodem zajął 7 miejsce, a Wiktoria 16 na 34 uczestników z województwa warmińsko - mazurskiego. Przygotowanie do olimpiady wymagało od młodzieży wiele pracy, ale  dla takich wyników warto poświęcać siły i czas. Trzymajmy kciuki za Karola, żeby znalazł się w finale !!

Justyna Kindziera