• 1.jpg
  • 3a.jpg
  • 22.jpg
  • 2023-01-30.jpg

Edyta Prusinowska

„Opowiem o tobie gwiazdom"  to poruszająca powieść o poszukiwaniu sensu w obliczu życiowej tragedii. Czy można uciec od siebie, przemieszczając się z miejsca na miejsce? Czy może właśnie wtedy bardziej się do siebie zbliżamy i mamy szansę na konfrontację z tragedią?

Śmierć siostry Astrid pozostawia ją w wielkiej rozpaczy i niechęci do życia w miejscu, które się jej z nią kojarzy. Dziewczyna marzy wyłącznie o tym, aby opuścić rodzinne miasto i zapomnieć o wielkiej tragedii. Po zakończeniu liceum wraz z przyjacielem postanawia uczynić ten plan namacalną rzeczywistością. Astrid chce zostawić za sobą wszystkie dotychczasowe doświadczenia i wyruszyć w podróż. Zaproszony nowy kolega może okazać się tym magicznym elementem, dzięki któremu dziewczyna będzie mogła spełnić swoje marzenie. Spędzony razem czas sprawia, że między tą dwójką kiełkuje coraz silniejsze uczucie.

To powieść o młodych ludziach, którzy wbrew przeciwnościom losu postanawiają żyć dalej i wciąż szukać szczęścia. Ich losy przejmują, wzruszają, bawią i zmuszają do refleksji na temat tego, co jest w życiu najważniejsze.