Zapraszamy wszystkich uczniów klas gimnazjalnych (trzecia klasa) i licealnych wraz z  nauczycielami do konkursu organizowanego przez Fundację Wojciecha Pszoniaka Kurtyna w Górę i naszą szkołę pt. SZUKAMY ZAPOMNIANYCH SŁÓW. Szukajcie z nami słów, których już nie znacie, które słyszycie rzadko lub wcale. Z Waszą pomocą chcemy je przywrócić do życia i zachować. Gdzie i jak szukać? Nie ma żadnych ograniczeń - na przykład w lekturach i starych wydaniach gazet, w filmach, wreszcie w rozmowach z rodzicami, dziadkami i starszymi osobami. Liczy się pomysł i chęci - dla najlepszych czekają nagrody. Zachęcamy do zabawy z językiem ojczystym i zapoznania się z regulaminem konkursu.

Organizatorzy konkursu

Dofinansowano w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury - Ojczysty - dodaj do ulubionych.

Pliki: