• baner1.jpg

Światowy Dzień Liczby Pi 2019

Do udziału w zabawie  zapraszamy wszystkie klasy I Liceum Ogólnokształcącego.  Wzorem ubiegłego roku obchody  Światowego Dnia Liczby Pi będą miały formułę międzyklasowego konkursu. Lejtmotywem tegorocznych obchodów będą koła i okręgi.

Jak  można włączyć się do zabawy?

o   Każda klasa może przygotować krótki filmik związany z hasłem dnia „wKOŁO jest wesoło czyli matematyka na OKRĄGło”. Czas projekcji ok. 3 min. Film z nadanym tytułem prosimy przesłać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć osobiście do p. R. Nowotnik do dnia  12.03.19 r. Na długiej przerwie 14.03.2019 r. przewidziana jest prezentacja przygotowanych przez klasy filmików oraz obrady jury.

o   Każda klasa może przygotować ciasto – Piernik, które weźmie udział w akcji „Piernik za  Pieniążek na zakup książek”. Liczymy na kreatywność Mistrzów Cukiernictwa. Wykonanie ciasta i wrażenie artystyczne będą uwzględnione w punktacji klasy.

o   Każda klasa może zadbać o okolicznościowy strój na ten dzień. Mile widziane kropki, kółka. Dozwolone akcesoria w ww. kształtach. Procentowy udział uczniów danej klasy w akcji przeliczmy na punkty dla klasy.

W dniu 14.03.2019 r. na  przerwach odbywać będą się gry i zabawy, w których udział wezmą różne  4 –osobowe reprezentacje klas (wskazany doping i dyskretna pomoc pozostałych uczniów). Wszystko tego dnia będzie nomen omen kręciło się wokół okręgów i kół. To one będą nam towarzyszyły w  różnych konkurencjach. W każdej konkurencji klasy będą zdobywały punkty, za pomocą których ostatecznie wyłonimy zwycięzców.

Szczegółowe wytyczne w dniu 14.03.19r.

Na przebiegiem dnia będzie czuwała  kl. II b i służyła pomocą w przypadku pytań.