• to_napis.jpg

„Jak pokolenie skamandrytów cieszyło się z odzyskania wolności”

Szkolny konkurs recytatorski z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - czyli spotkanie w kawiarni „Pod Picadorem”

Cele konkursu:

• Uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
  • Popularyzacja poezji skamandrytów: J. Tuwima, J. Lechonia,  A. Słonimskiego, K. Wierzyńskiego i J. Iwaszkiewicza.
  • Popularyzacja pięknej polszczyzny
  • Kształtowanie wyobraźni i wrażliwości
  • Odkrywanie talentów aktorskich

REGULAMIN KONKURSU

Organizatorem konkursu jest szkolny zespół polonistyczny w I Liceum Ogólnokształcącym w Mrągowie.

•  W konkursie może wziąć udział maksymalnie dwóch reprezentantów  z każdej klasy
  •  Warunkiem udziału w konkursie jest przygotowanie jednego tekstu na pamięć  i zgłoszenie się do swojego nauczyciela polonisty
  •  Termin konkursu: 23 października 2018 r. (wtorek), aula szkolna
  • Zgłoszenia będą przyjmowane do 16 października 2018 r.
  •  Jury będzie oceniało wiersze wygłaszane z pamięci przez młodzież pod względem zastosowania odpowiedniej intonacji, tempa, pauz, siły głosu
  • Nagrody: w zależności od zajętego miejsca lub przyznanego wyróżnienia uczestnicy dostaną oceny z języka polskiego ( celującą lub bardzo dobrą lub dobrą). Najwyżej ocenieni uczniowie zaprezentują wybrane przez siebie utwory na forum szkoły. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.