• 1.jpg
  • 3a.jpg
  • 22.jpg
  • 2023-01-30.jpg

Kacper Kosieradzki z klasy IIc będzie reprezentował naszą diecezję w FINALE 28. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbędzie się 10-11 czerwca w Niepokalanowie.

18 kwietna 2024r. w Olsztynie o godz. 10.00 odbył się kolejny - diecezjalny etap OKWB w którym wzięło udział 34. najlepszych uczniów ze szkół ponadpodstawowych wyłonionych w etapie szkolnym.

Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Kosieradzki IIc i Oliwia Kaczyńska IIa.

W całej Polsce przedstawiciele ponad 1,2 tys. szkół średnich przystąpili do pisania tego samego  testu dotyczącego znajomości Dziejów Apostolskich i Księgi Sędziów, stanowiących tegoroczny zakres biblijnych zmagań.

Eliminacje składały się z dwóch części: pisemnej (test wyboru) oraz ustnej, do której przeszło siedem osób uzyskujących najwyższą ilość punktów w części pisemnej. Kacper  Kosieradzki na tym etapie był siódmy. W części ustnej uczestnicy odpowiadali na (te same) pytania w następujących po sobie trzech turach: za jeden, trzy i pięć punktów. Odpowiedzi oceniała komisja konkursowa, powołana przez organizatora. W tym etapie Kacper prawie bezbłędnie odpowiadając na pytania awansował na trzecie miejsce, dzięki czemu zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego – finału konkursu.

Z całego serca gratulujemy i życzymy powodzenia w Niepokalanowie.