• 1.jpg
  • 3a.jpg
  • 22.jpg
  • 2023-01-30.jpg

Tegoroczni maturzyści archidiecezji warmińskiej w piątek (19 kwietnia) po raz kolejny pielgrzymowali do Matki Bożej do Gietrzwałdu, by za Jej wstawiennictwem zawierzyć Bogu czas egzaminów maturalnych, jak i wybory dalszej drogi życia. Uczestniczyło w niej 200 osób, wśród nich siedemnastu uczniów naszej szkoły.

Wyruszyliśmy po godzinie dziewiątej z Olsztyna i idąc głównie leśnymi ścieżkami, ze śpiewem na ustach i z intencjami w sercu po 13-stej dotarliśmy do Gietrzwałdu, gdzie czekał na nas i przewodniczył Mszy św. abp Józef Górzyński - metropolita warmiński.

Homilię wygłosił ks. Adam Pasik SDB, który zwrócił się do młodzieży z apelem: „Od nas zależy wybór, gdzie pójdziemy. Słowo Boże zachęca nas, abyśmy podjęli wybór trudny. Jezus proponuje to, co jest wbrew logice. Dlatego chrześcijaństwo potrafi pójść pod prąd. I do tego chcę was zachęcić. Nie bójcie się wyzwań. Nie bójcie się żyć inaczej niż kultura i świat wokół was.”

Na zakończenie mszy św. przedstawiciele maturzystów odczytali Akt zawierzenia się Matce Bożej.

Po ciepłym posiłku wróciliśmy autokarem do Mrągowa dziękując Panu Bogu i sobie wzajemnie za dobrze spędzony czas. Czas budowania relacji, modlitwy i umocnienia.