• 3a.jpg
  • 2023-01-30.jpg

18 stycznia uroczyście pożegnaliśmy przechodzącą na emeryturę Panią Profesor Małgorzatę Zielińską – wieloletnią nauczycielkę języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym w Mrągowie.

To był dzień wielu wspomnień i wzruszeń! Pani Profesor jako absolwentka, a później polonistka, pełniąca także funkcję wicedyrektora, miała ogromny wkład w życie naszej szkoły. Z jej inicjatywy odbyło się wiele imprez poświęconych kulturze języka, literaturze i sztuce. Wychowała wielu miłośników pięknej polszczyzny, filmu oraz piosenek Wojciecha Młynarskiego.

Obecni uczniowie Pani M. Zielińskiej przygotowali dla Niej na pożegnanie szczególne prezenty – niespodzianki: klasa 2a zaśpiewała zmienioną na tę okoliczność „Małgośkę” Maryli Rodowicz, klasa 2c pomysłowo połączyła swoje życzenia z tekstem W. Młynarskiego „Kocham jutro” i piosenką „Wsiąść do pociągu…”, a klasa 3b zaprezentowała autorską scenkę kabaretową.

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania Pani Profesor za serce włożone w wieloletnią pracę w I Liceum Ogólnokształcącym. „To były piękne chwile…” Chwile, które będą trwać długo w naszej pamięci. Życzymy Pani Profesor samych wspaniałości na emeryturze - najdłuższych wakacjach w życiu!