• 1.jpg
  • 3a.jpg
  • 22.jpg
  • 2023-01-30.jpg

W tym roku 21 kwietnia w piękny, słoneczny poranek Maturzyści naszego LO  pod opieką p. Karoliny Kodź- Wichowskiej  i p. Urszuli Majewskiej wyjechali autokarem do Olsztyna, skąd ruszyli pieszo na pielgrzymi szlak razem z maturzystami innych szkół Archidiecezji Warmińskiej do  Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie.

Trasa pielgrzymki (ok. 18 km) była wyjątkowo piękna - prawie cała przebiegała wśród pól, lasów i małych miejscowości. Młodzież, idąc, była pełna radości. W czasie drogi -  śpiewała, słuchała katechezy, modliła się też modlitwą różańcową, a na postojach wspólnie odpoczywała.

Na miejsce dotarliśmy trochę spóźnieni, więc prawie od razu weszliśmy do Sanktuarium i rozpoczęła się o 13.30 Msza św., podczas której oczywiście główną intencją było pomyślne zdanie egzaminów maturalnych, a także prośba o wszelkie łaski potrzebne w rozpoczynającym się, nowym etapie dalszego życia.

Pod koniec Eucharystii przedstawiciele Maturzystów odczytali akt zawierzenia  Matce Bożej.

Po Mszy św. wszyscy spotkaliśmy się na wspólnym posiłku. Był też czas na zakupy drobnych pamiątek z Gietrzwałdu oraz możliwość nabrania wody ze źródełka.

 

Wróciliśmy szczęśliwi, wzmocnieni przekonaniem, że spotykając  się tu w Gietrzwałdzie z Maryją, która jest naszą Matką, zostaliśmy  otoczeni czułą Jej opieką w tym trudnym i ważnym dla nas czasie.

Urszula Majewska