• 3a.jpg
  • 2023-01-30.jpg

W rocznicę ataku Rosji na Ukrainę I Liceum Ogólnokształcące łączy się z walczącym Narodem Ukraińskim.

Minutą ciszy oddaliśmy hołd ofiarom i bohaterom wojny.

Na szkolnym korytarzu mamy okazję oglądać zdjęcia pokazujące piękno przedwojennej Ukrainy jak i te, przedstawiające miejsca zniszczone w wyniku bombardowań.

Klasa 1d, w której są uczniowie z Ukrainy, przeprowadziła zbiórkę pieniężną. Kwota zebrana w dniach 24 i 27 lutego zostanie przeznaczona na zakup materiałów opatrunkowych potrzebnych w ukraińskich szpitalach.

W przeddzień rocznicy ( 23 lutego) szkolne korytarze wypełniły dźwięki ukraińskiej muzyki, puszczanej przez Michaiła i Nikitę z klasy 1d. Natomiast w piątek, z szacunku dla ofiar tragedii dziejącej się za wschodnią granicą,  szkolny radiowęzeł zamilkł.

Każdy członek naszej szkolnej społeczności mógł przypiąć, w geście solidarności, niebiesko – żółte wstążki.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami okazali solidarność walczącej Ukrainie.

NIECH ŻYJE WOLNA UKRAINA!

Organizatorzy:

Klasa 1d, p. Anna Borysionek, p.Natalia Wierzbicka, p. Joanna Turowska, p. Edyta Nowak, p. Jarosław Kobus.

Kinga Niwińska

klasa 1d