Tegoroczne uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego  nieco różniło się  od tych z poprzednich lat, albowiem dokładnie 70 lat temu powstała nasza szkoła! Z tej pięknej okazji gościliśmy w murach naszej szkoły nauczycieli i pracowników lat minionych,  odpoczywających już na zasłużonej emeryturze na czele z Panem Dyrektorem Tadeuszem Jędrzejewskim, który kierował  szkołą w latach 1966-1991. Pan Dyrektor objął stanowisko dyrektora dokładnie 50 lat temu, była więc bardzo dobra okazja do wspomnień, podsumowań i wzruszeń.

Wszyscy zebrani w auli szkolnej uczestnicy uroczystości obejrzeli film o przeszłości i teraźniejszości naszej szkoły, nakręcony specjalnie na obchody rocznicowe przez naszych absolwentów Lidię Moroz i Radka Zalewskiego. Zaprezentowane zostały także stare fotografie sprzed lat, których autorem jest Pan Piotr Sobczyński, długoletni nauczyciel matematyki w I LO. Do połowy września będzie można oglądać te i inne fotografie umieszczone w gablotach na korytarzach szkoły. Łącznie wystawiono ponad 700 czarnobiałych fotografii, ilustrujących życie szkoły na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią i teraźniejszością naszej szkoły  do zapoznania się ze specjalnie przygotowanym na siedemdziesięciolecie I LO wydawnictwem („70 lat I Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie”).

Przygotował Dyrektor Sławomir Rudnicki