Etap szkolny VII edycji Olimpiady Statystycznej odbył się w środę 9 listopada i wzięło w niej  udział 16 uczniów z klasy 3a i 4e. Oficjalne wyniki zostały opublikowane przez Komitet OS 18.11.2022 r.  i z naszej  szkoły  do następnego etapu kwalifikacje uzyskało 15 uczestników, czyli  zgodnie z regulaminem zdobyli więcej niż 50% możliwych do otrzymania punktów.

Niestety tylko 3 uczestników z najlepszymi wynikami weźmie udział w etapie okręgowym i będą to  w kolejności: Maciej Kindziera, Oliwier Przybylak  i Beniamin Raczyński z klasy 4e.  Tematyka zadań,  z  którymi musiała  się zmierzyć  młodzież  dotyczyła m.in.: badań statystycznych, matematyki ze szczególnym uwzględnieniem rachunku prawdopodobieństwa, ekonomii, geografii społeczno-gospodarczej.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za chęci wzięcia udziału w olimpiadzie oraz zaangażowanie w przygotowanie do etapu szkolnego, gratulujemy dobrych wyników i trzymamy kciuki za pomyślny udział naszej reprezentacji w zawodach okręgowych.