• 3a.jpg
  • 2020_1b.jpg

19 września klasa 1e pod opieką wychowawczyni p. Agnieszki Wosik i p. Moniki Mankiewicz pojechała na wycieczkę do Piersławka. Wycieczka była dla pierwszoklasistów znakomitą okazją do poznania się oraz nawiązania relacji z kolegami z klasy.

Uczniowie uczestniczyli w grze terenowej, podczas której zmagali się z różnorodnymi zadaniami. Trasa, którą musieli pokonać zaczynała się przy leśniczówce – miejscu urodzin Ernsta Wiecherta a następnie prowadziła leśnymi drogami w kierunku pomnika upamiętniającego katastrofę wojskowego śmigłowca, która wydarzyła się w 1985 roku. Z tymi miejscami związane były zadania, które musieli wykonać uczniowie. Ponadto czekały na nich zadania wymagające wiedzy z języka angielskiego i matematyki. Uczestnicy gry mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności korzystania z mapy oraz współpracy w grupie przy poszukiwaniu ukrytych w terenie przedmiotów.

Wycieczka zakończyła przy ognisku, gdzie odbyły się zabawy integracyjne oraz pieczenie kiełbasek i pianek.