• 1.jpg
  • 3.jpg
  • 3a.jpg
  • 22.jpg
  • 2020_1b.jpg

Dziś uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023.

Inaugurację poprzedziła uroczystość przy mogiłach Obrońców Westerplatte na mrągowskim cmentarzu komunalnym. Wzięła w niej udział reprezentacja młodzieży pod opieką p. Mateusza Przybysza -nauczyciela historii I LO, oddając w ten sposób hołd patronom naszej szkoły. 

O godzinie 9.00 wybrzmiał w szkole tegoroczny pierwszy dzwonek. Przywitał on rozpoczynających naukę w naszej szkole pierwszoklasistów i ich licznie przybyłych rodziców. Pan dyrektor Jan Parda w swym wystąpieniu gratulował uczniom trafnego wyboru szkoły i życzył wspaniałych czterech lat w jej murach. Ważnym akcentem uroczystości była  prezentacja historyczna upamiętniająca  wybuch II wojny światowej i jednocześnie nawiązująca do wojny trwającej  w Ukrainie. Obrazy przemówiły do wyobraźni zebranych i skołniły do chwili zadumy.

Po zakończeniu częściu oficjalnej świeżo upieczeni uczniowie I LO pod opieką troskliwych wychowawców udali się do swoich klas. 

Uczniowie straszych klas rozpoczęli rok szkolny równie uroczyście, ale bez udziału kamer:)