• 1.jpg
  • 22.jpg
  • 2020_1b.jpg
  • s5.jpg

Pod takim hasłem odbywał się konkurs ogłoszony przez Mrągowskie Centrum Kultury dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Zadaniem uczestników było wyrażenie swoich autentycznych odczuć dotyczących otaczającego świata. To nie było łatwe…

A jednak znalazły się odważne, a przy tym niezwykle wrażliwe i uzdolnione osoby, które postanowiły podzielić się swoim doświadczeniem.

W sumie do konkursu zgłoszono 18 prac (i były to prace wyłącznie z naszego liceum!). Uczestnicy posłużyli się różnorodnymi środkami wyrazu zaczerpniętymi z takich dziedzin sztuki, jak poezja, film, piosenka, fotografia, rzeźba.

Podczas uroczystego finału, na który cała nasza szkolna społeczność została zaproszona do MCK, zaprezentowano konkursowe prace. Wszystkie z nich publiczność odebrała bardzo życzliwie, ale przede wszystkim w ogromnym skupieniu. Ekspresja uczuć młodych artystów była poruszająca, a szansa wglądu w duszę młodego człowieka ma wartość nie do przecenienia!

Prace konkursowe ocenione zostały przez profesjonalne jury w składzie: Maria Seweryn (aktorka), Kamil Borkowski (poeta), Agnieszka Michalska (aktorka). Oto zwycięzcy konkursu „Tak dotyka mnie świat”:

I miejsce Krzysztof Matulewicz (piosenka)

II miejsce Karolina Dudziec (wiersz) i praca anonimowa (monolog)

III miejsce Nikodem Norwa (rzeźba)

Wyróżnienia: Maciej Kindziera (utwór muzyczny), Mateusz Jabłoński (film), Barbara Puszko (poezja), praca anonimowa (film)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Dzięki Wam przeżyliśmy niezwykłe chwile pełne estetycznych doznań i wzruszeń, ale też niełatwych refleksji o współczesnym świecie.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Dyrektora MCK Pani Agnieszki Michalskiej, która była pomysłodawczynią konkursu, nieustannie wzmagała zaangażowanie ze strony uczniów i nauczycieli, zorganizowała finał z udziałem znamienitych jurorów oraz wokalistki Natalii Zastępy.

Może tegoroczny konkurs okaże się pierwszą edycją imprezy cyklicznie odbywającej się w Mrągowskim Centrum Kultury? 

 

 

 

GALERIA PRAC KONKURSOWYCH

 

Barbara Puszko "Tak w życiu bywa"  >>>

 

Maja Dąbkowska "Dotyk Świata czyli Wy w roli głównej"  >>>

                           "Dotyk"  >>>

Maciej Kindziera   "Dzisiaj"   >>>