• 2020_1b.jpg

W dniu 26 kwietnia w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Konkursie Języka Angielskiego, zorganizowanego przez panią Agnieszkę Wosik oraz panią Agnieszkę Jelińską-Pardę dla uczniów szkół podstawowych powiatu mrągowskiego.

W tym roku zainteresowanie konkursem było bardzo duże - zgłosiło się do niego ponad 80 uczniów. Ostatecznie po wewnątrzszkolnych eliminacjach do testu zasiadło 36 osób. Uczniowie zmagali się z zadaniami obejmującymi zagadnienia z gramatyki, słownictwa oraz kultury i geografii krajów anglojęzycznych. Poziom uczestników był bardzo wysoki, co szczególnie cieszy nas jako organizatorów - młodzież ma coraz większą świadomość tego, że język angielski jest uniwersalnym językiem współczesnego świata i warto się go uczyć.

Pierwsze miejsce ex aequo zdobyły Emilia Budrewicz (SP4 w Mrągowie) i Gaja Masal (SP w Pieckach). Na trzecim miejscu uplasował się Bartosz Kozdroń (SP1 w Mrągowie).  Wyróżnienie za wysoki wynik w konkursie otrzymali także: Michalina Składanowska (SP4 w Mragowie), Marika Juśkiewicz (SP1 w Mrągowie) oraz Igor Ostrowski (SP4 w Mrągowie).

Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Mrągowskiego, a nagrody wręczała osobiście pani Starosta  Barbara Kuźmicka-Rogala.

Serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do udziału w następnej edycji za rok!