• 1.jpg
  • 22.jpg
  • 2020_1b.jpg
  • s5.jpg

W końcu, po dwóch latach udało nam się zorganizować i sfinalizować wycieczkę klasową!!!  Dnia 04.11.2021r. klasa 3b wybrała się pod opieką Pani Profesor Katarzyny Galińskiej i Pani Profesor Małgorzaty Zielińskiej do Trójmiasta. Plan wycieczki był bardzo bogaty. Zawierał m.in. obowiązkowe zwiedzanie Westerplatte, z racji tego, że nasza szkoła nosi imię Obrońców Westerplatte oraz Muzeum II Wojny Światowej.

W obu tych miejscach mieliśmy wspaniałego przewodnika,  który nie tylko zapoznał nas z faktami historycznymi, ale również przekazał informacje, których nie odnajdziemy w żadnym szkolnym podręczniku. Jednocześnie wprowadził nas w tematykę wojenną oraz poruszył nasze serca, skłaniając do refleksji nad tym, jak ważne jest ludzkie życie i jak bardzo czas piekła, które miało miejsce tu na ziemi, potrafi odczłowieczyć każdego, niezależnie od rasy czy przekonań. W muzeum było wiele interaktywnych stacji, filmów, które działając na nasze zmysły umiliły i ułatwiły odbiór treści.

Około godziny 17 dojechaliśmy do Gdyni, gdzie mieliśmy trochę czasu wolnego.

Finalnym punktem wycieczki była wizyta w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność obejrzeć spektakl „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Janusza Józefowicza, który dostarczył  nam wiele wrażeń i był idealnym zwieńczeniem wyjazdu. 

 

Oczywiście, jak na każdej wycieczce, nie obyło się bez dobrej zabawy, muzyki oraz żartów. Wróciliśmy do domów bardzo późno, ale co najważniejsze bezpiecznie. Wycieczka każdemu z nas dostarczyła niezapomnianych doznań i długo będziemy o niej mówić i ją wspominać.