• 2020_1b.jpg

8 października 2021 roku nasza klasa (2B – humanistyczna) pod opieką swoich nauczycieli przedmiotów rozszerzonych: wychowawczyni  p. Agnieszki Kiślak i p. Mateusza Przybysza wybrała się na wycieczkę do Trójmiasta. Był to długo oczekiwany wspólny wyjazd po trudnym czasie nauki zdalnej. O ósmej rano wyruszyliśmy z Mrągowa, a około godziny jedenastej dotarliśmy do pierwszego punktu planu wycieczki.

Udaliśmy się pod pomnik Obrońców Westerplatte - tego miejsca nie mogło zabraknąć na naszej trasie! Jest to punkt obowiązkowy dla uczniów naszego liceum, noszącego imię bohaterów upamiętnionych na wyżej wspomnianym pomniku.

Później zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej. Tematyka wystawy obejmowała czasy od okresu przedwojennego, poprzez kolejne lata okupacji, obozy zagłady, czasy terroru i oporu, aż po wyzwolenie naszego kraju i odbudowę po wojnie. Zwiedzaliśmy muzeum z audioprzewodnikami, dzięki czemu każdy mógł poznawać liczne ekspozycje we własnym tempie i zatrzymać się w miejscach, które go szczególnie poruszyły czy zainteresowały. Wizyta w Muzeum II Wojny Światowej okazała się niezwykle ciekawym, jak i wzruszającym doświadczeniem zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli.

Około godziny 16. dotarliśmy do centrum Gdyni. Tam mieliśmy trochę czasu na odpoczynek, gdyż wieczorem przewidziana była główna atrakcja wycieczki - spektakl "Hairspray" w reżyserii Bernadra Szyca wystawiany w Teatrze Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni. Akcja musicalu, osadzona w latach 60., miała miejsce w miasteczku Baltimore. Opowiadała o czasach segregacji rasowej i braku tolerancji w Ameryce. Przełomowe wydarzenia w życiu Amerykanów zostały ukazane poprzez wpadające w ucho melodie, taneczne choreografie i barwne kostiumy. Spektakl zakończył się tanecznym finałem i owacją na stojąco. Wszyscy opuściliśmy teatr z uśmiechem na twarzy.

W drodze powrotnej nie brakowało dobrej zabawy, szaleństw i muzyki. Późno w nocy, ale bezpieczni i zadowoleni dotarliśmy do domu. Wycieczka wszystkim się spodobała, w końcu nie bez powodu planowana jest już kolejna. :)

Oliwia Suchecka i Julia Zembowska