1 czerwca wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć inscenizację 5. monologów literackich nagrodzonych w konkursie „Tak przeżywam to”, ogłoszonym jesienią 2015 r. przez „Enklawę Artystyczną”. Autorami wszystkich nagrodzonych monodramów byli uczniowie naszej szkoły: Lidia Święcka, Wojciech Bogusz, Karolina Dębek i Martyna Rynkiewicz. Wśród aktorów również zaznaczyła swoją obecność nasza uczennica Kinga Szolc.

Młodzi twórcy mogli zaprezentować swoim rówieśnikom poczynania artystyczne na scenie CKiT w Mrągowie przy całkowicie wypełnionej widowni.
Gratulujemy, podziwiamy i kibicujemy. Chcielibyśmy, by pierwsze udane próby literackie i aktorskie naszych uczniów nie były ostatnimi.

Teatr ALE przygotował trzy jednoaktówki według tekstów Jana Brzechwy, pod wspólnym tytułem „ Amerykański pojedynek”.
Problemy poruszane w monologach, jak i w jednoaktówkach dotyczyły spraw młodych ludzi, widzowie docenili to i nagrodzili wszystkich twórców przedstawień gromkimi brawami.

Może w przyszłym roku, w Dniu Dziecka, również będziemy mogli wziąć udział w podobnym przedsięwzięciu?

tekst: Małgorzata Zielińska