• 2017-04-261.jpg
  • 2020_1_16.jpg

9:00 Uświęcone szkolną tradycją ostatnie zejście po schodach.

Klasa III A z wychowawcą p. Jackiem Lewkowiczem

Klasa III B z wychowawcą p. Renatą Nowotnik

Klasa III C z wychowawcą p. Agnieszką Kiślak

9:10 Sypią się cukierki. Tegoroczni maturzyści kultywują szkolną tradycję i obdarowują młodszych kolegów słodyczami.

9:20 W imieniu wychowawców przemawia p. Agnieszka Kiślak

Świat jest teatrem, aktorami ludzie,

Którzy kolejno wchodzą i znikają…     (W.Szekspir)

24 kwietnia kończy się rok szkolny klas maturalnych. Najstarsi uczniowie żegnają się z naszą szkołą. Dziś grono absolwentów I LO powiększa się o 86 osób. Wszystkim gratulujemy!

Bardzo szybko upłynęły te trzy lata. Tak niedawno byliście w pierwszej klasie. Pamiętacie swoje obawy i niepewność? Szybko się rozwiały, poradziliście sobie, a teraz rodzi się nowa niepewność przed nieznanym. Rzeczywiście, z dalszej perspektywy kolejne etapy edukacji mogą przypominać zaledwie krótkie przedstawienia, w których gramy różne role. Czasami następuje zmiana dekoracji (wystrój sali, nowe okna J) czy obsady ( nauczyciele i uczniowie odchodzili z naszej szkoły, inni z opóźnieniem do nas przywędrowali). Niektórzy próbowali wpływać na scenariusz – ile razy zmieniali przedmioty rozszerzone? Nie tylko nauczyciele reżyserowali kolejne akty i sceny.

Przychodzą kolejne roczniki, pokolenia… Jednak uczniowie to nie przelotne półcienie, ale osoby, które tworzą historię i niepowtarzalny klimat „starego ogólniaka” w Mrągowie. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas w murach naszej szkoły.

Tegoroczne pożegnanie klas trzecich jest zupełnie inne od wszystkich poprzednich. Zwykle maturzystom (poza wzruszeniem, satysfakcją i radością) towarzyszył niepokój związany ze zbliżającymi się egzaminami i rekrutacją na studia. Wy doświadczacie znacznie większej niepewności. Solidaryzujemy się z Wami w tej trudnej sytuacji. Powinniście uwierzyć w jedno: to doświadczenie zdeterminuje Was na tyle, że (z absolutną pewnością, co jest w życiu najważniejsze) śmiało wyznaczycie swoje cele i nic w drodze do ich realizacji Wami nie zachwieje!

Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej.(Paulo Coelho)

Miejcie odwagę marzyć!

9:35 Dyrektor szkoły p. Jan Parda wręcza dyplom Najlepszemu Absolwentowi w roku szkolnym 2019/2020

9:40 Kilka słów na pożegnanie kierują do absolwentów nauczyciele