Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji edukacyjnej Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”. Uczniowie klas pierwszych, podczas lekcji podstaw przedsiębiorczości, mieli okazję poznać bliżej Fundusze Europejskie, zwłaszcza w kontekście rozwoju i realizacji pomysłów biznesowych.

Na zajęciach dowiedzieli się czym jest start-up oraz Platforma startowa dla nowych pomysłów, kto może się w niej znaleźć i jakie wsparcie uzyska. Tworzyli model biznesowy Business Model Canvas - określali szanse powodzenia w realizacji pomysłu na biznes, uzupełniali uproszczony wniosek do platformy startowej dla nowych pomysłów.

Podczas kolejnej lekcji uczniowie zagrali w towarzyską grę planszową „Czas na Start-up”, w której gracze wcielali się w młodych przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w świecie biznesu. Każdy uczestnik gry rozwijał własny start-up, aby stworzyć ten najlepszy na rynku. Sukces mogli osiągnąć jedynie poprzez inwestowanie posiadanych środków w wybrane przez siebie ścieżki rozwoju. Czworo uczniów naszej szkoły : Gabriela Czelij, Igor Prusinowski z kl. 1A, Alicja Chmiel i Grzegorz Kiżło z 1C reprezentowali naszą szkołę w rozgrywkach wojewódzkich gry „Czas na Start-up” w Olsztynie – rozgrywkach brało udział 40 drużyn z całego województwa.

Zwieńczeniem akcji edukacyjnej był konkurs na hasło promujące Fundusze Europejskie. Hasło zaproponowane przez uczniów klasy 1 C zdobyło nagrodę dla naszej szkoły w postaci tablicy interaktywnej AVTEK TT Board 90/93” na podczerwień w formacie 16:10 z 6 punktami dotyku z oprogramowaniem w komplecie.

Laureatom gratulujemy.

Agnieszka Sobiech