• 2017-04-261nn.jpg
  • baner1.jpg

„I śmiech niekiedy może być nauką, kiedy się z przywar, nie z osób natrząsa…” pisał niegdyś Ignacy Krasicki.

Postanowiliśmy, że tegoroczne obchody Dni Kultury Języka Polskiego odbędą się pod znakiem śmiechu- śmiechu szczerego i pouczającego,  nie drwiącego, czy krzywdzącego.

Oto krótki przegląd tego, co nas zabawiało, czyli co się działo.

Pierwszego dnia imprezy młodzież jak zwykle ścigała się w biegu przez płotki językowe. Jak co roku frekwencja dopisała i przy każdym stanowisku z zagadkami językowymi ustawiały się kolejki żądnych wiedzy i zabawy uczniów. Można było także sprawdzić swoje kompetencje w czytaniu ze zrozumieniem biorąc udział w interaktywnym quizie.

Drugi dzień przyniósł sporą dawkę wiedzy dot. komizmu. Dzięki prelekcji przygotowanej przez uczennice klasy 2 B poznaliśmy m.in. rodzaje gier językowych zastosowanych w dialogach filmu „Shrek”.  Nie zabrakło także wrażeń konkursowych- mogliśmy przysłuchiwać się recytacjom uczestników konkursu „Satyra prawdę mówi” oraz zaczytywać w żartobliwych utworach napisanych przez uczniów w ramach konkursu na fraszkę o szkole.

Trzeci dzień zapisał się pojedynkiem klas na arenie słownej szermierki. Kalamburowy finał wyłonił zwycięzcę, którym okazała się klasa 3 A. Drugie miejsce ex aequo zajęły klasy 1 F i 2 D. Na zakończenie Dni Kultury Języka Polskiego odbyła się gala wręczenia nagród laureatom konkursów, która została uświetniona  występem recytatorów oraz piosenką w wykonaniu Marii Bułajewskiej.

Oto lista laureatów. Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Konkurs na fraszkę

I miejsce- Daria Korzep