• 1.jpg
  • Promocja1.jpg
  • Promocja2.jpg
  • Promocja3.jpg
  • Promocja4.jpg
  • Promocja5.jpg
  • Promocja6.jpg
  • Promocja_7.jpg
  • s5.jpg

W ubiegłym roku szkolnym, w maju chętni uczniowie z naszej szkoły przystąpili do konkursu organizowanego pod patronatem Rady Języka Polskiego. Konkurs adresowany był do trzech grup wiekowych, do uczniów szkól podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z naszego województwa. Polegał na przygotowaniu pracy grupowej na temat zawiązany z poprawnością języka lub zróżnicowaniem polszczyzny. Prace mogły być przygotowane w  formie filmu, wywiadu, nagrania audio, listu…

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z trzech klas, z obecnej 3b, 2d i 2a., którzy przygotowali prace w formie filmików.

I miejsce zajęli uczniowie z obecnej kl. 3b: Maria Bułajewska, Kacper Opolski i Oliwia Mrówka, (która wystąpiła  gościnnie).  Film przedstawiał różne odmiany języka charakterystyczne dla wybranych zawodów.

 

Wyróżnienia otrzymali:

  • uczniowie z obecnej klasy 2d: Zuza Borcz, Zosia Ciesińska, Janek Pasiuk i Mateusz Deptuła za film pt. „Jak gadać i się nie dogadać”
  • uczniowie z obecnej klasy 2a: Emilia Żyrkowska, Emilia Rawa, Angelika Smolarek, Alicja Graczyk, Martyna Wasilewska, Paweł Staszczuk, Paweł Goleń, Tomasz Zaczkowski, Wojciech Michalski, Jeremiasz Rejchel za film utrzymany w konwencji programu telewizyjnego pt.„ P jak polski”.

Gratulujemy !

Filmiki uczniów z klas: 3b i 2d powstały pod kierunkiem pani Małgorzaty Zielińskiej, a z klasy 2a pod kierunkiem  pani Agnieszki Kiślak.

Nagrodzone filmy zostaną zaprezentowane na uroczystym podsumowaniu konkursu.

Dla zwycięzców i wyróżnionych przewidziane są nagrody rzeczowe. Dodatkową nagrodą są dwudniowe warsztaty dla uczniów naszej szkoły i dla chętnych nauczycieli, poprowadzone przez wybitnych językoznawców, dziennikarzy i pisarzy.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się w auli szkolnej już wkrótce 19.09. 2019 r. Program warsztatów na załączonej ulotce .     ZOBACZ >>>

                                                                                     Małgorzata Zielińska