• 1.jpg
  • baner1.jpg
  • s5.jpg
  • wakacyjnie.jpg

22 lutego 2019 r., w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbyło się również podsumowanie Szkolnego Konkursu Literackiego „ Nasze Westerplatte”. Konkurs organizowany jest od 10. lat, a jego adresatami są uczniowie klas pierwszych naszego liceum.

Konkurs ma zachęcić młodzież do wywołania refleksji na temat patrona szkoły „ Obrońców Westerplatte” oraz własnych zachowań, postaw i wyznawanych wartości, ma być okazją do ćwiczenia sprawności w formułowaniu wypowiedzi argumentacyjnej, stwarza okazję do wyrażania własnych opinii i krytycznego myślenia. W tym roku cieszył się bardzo dużą popularnością wśród pierwszoklasistów. Zostało zgłoszonych 89 prac z klas 1a, 1b i 1d.

I miejsce zajął Mikołaj Janczewski z kl.1a

II miejsce zajęły: Zuzanna Borcz z kl.1d i Amelia Pisarek z kl.1a

III miejsce zajęły: Zofia Ciesińska z kl.1d i Pola Siemaszko z kl.1b.

Trzy prace zostały wyróżnione: Magdy Bronakowskiej z kl. 1d, Emilii Żyrkowskiej z kl. 1a i Amelii Raczyńskiej z kl.1b.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom, którzy wykazali się ogromną dojrzałością sądów i sprawnością w posługiwaniu się językiem ojczystym.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole pokazał, że POLSZCZYZNA nie jest naszym uczniom obojętna.

                                                                                                                        Małgorzata Zielińska