13 grudnia uczniowie klas 1a, 1b, 1d i 2a wraz z nauczycielami wzięli udział w nagraniu sześciu odcinków programu „Jaka to melodia?” w roli widowni ? Po podróży z przygodami (awaria autokaru), spędziliśmy w Telewizji Polskiej ponad 11 godzin! Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów około godziny trzeciej nad ranem!

Okiem belfra...

Jak połączyć zabawę, edukację i integrację?  Takie pytanie zadają sobie często nauczyciele, chcący zerwać z codzienną rutyną zwykłych lekcji. Mam dobrą receptę na połączenie tych trzech elementów. Należy wziąć udział w programie „ Jaka to melodia ? ”

Klasy, które uczestniczyły w wycieczce przeżyły niecodzienną przygodę. Brały udział w nagrywaniu 6.odcinków kultowego teleturnieju muzycznego, w tym sylwestrowego i noworocznego odcinka oraz finału miesiąca. Uczniowie mieli okazję poczuć atmosferę zabawy karnawałowej, sprawdzić swoje poczucie rytmu i jednocześnie kibicować wspaniałym zawodnikom.

Przed wycieczką, na lekcjach wiedzy o kulturze, poznali funkcje i rodzaje programów telewizyjnych oraz poznali telewizję jako medium aktywnego odbiorcy. Podczas nagrywania programu, w studiu telewizyjnym,  mogli obserwować pracę na planie i dowiedzieć się, jak wiele osób zaangażowanych jest przy jego realizacji. Przekonali się, że praca przy nagrywaniu programu wymaga dużej kondycji fizycznej i dyscypliny.

Ponadto wycieczka sprzyjała integracji uczniów klas 1a, 1b, 1d i 2a oraz uczniów i zawodników występujących w teleturnieju. Pierwszoklasiści musieli również współpracować z ekipą realizatorów, która stawiała konkretne wymagania. Wszyscy uczniowie wykonali powierzone im zadania zawodowo.

Udział w wycieczce z pewnością przyczynił się do kształcenia kompetencji kluczowych, takich jak: ekspresja kulturowa, inicjatywność i przedsiębiorczość , umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i porozumiewanie się w języku ojczystym.

Małgorzata Zielińska

Uwaga! Oglądajcie nas w programie „Jaka to melodia?" 31 grudnia i 1 stycznia. Zobaczycie nas też w odcinkach styczniowych. A poniżej kilka fotek z planu i nie tylko.