• to_napis.jpg

Pod takim hasłem 31. października, dzięki życzliwości Pani Dyrektor i Wychowawczyń mrągowskiego Przedszkola Publicznego Nr 1 „Stokrotka”, odbyły się wspólne zajęcia przedszkolaków i uczniów naszej szkoły. Co połączyło licealistów i przedszkolaków?

Niezależnie od wieku, wszyscy (i starsi, i młodsi) przygotowują się do świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Jest to sprzyjająca okoliczność, aby wspólnie rozmawiać o Polsce. Okazało się, że przedszkolaki to mali patrioci, którzy sporo wiedzą o swoim kraju, znają narodowe pieśni i tańce. Poza poważnymi refleksjami na temat wolności, zainicjowaliśmy wspólną zabawę. Tworzyliśmy mapę Polski, podróżowaliśmy wzdłuż granic naszego kraju, pozdrawialiśmy mieszkańców sąsiednich państw. Entuzjazm sześciolatków udzielił się wszystkim uczestnikom. Wrażenia z tego spotkania pozostaną w nas na długo.

Składam serdeczne podziękowania Pani Dyrektor „Stokrotki” i Paniom Wychowawczyniom grup sześciolatków za otwartość i chęć współpracy, przedszkolakom za żywiołowe zaangażowanie, licealistkom, które animowały zabawy z dziećmi (Dorocie Wiśniewskiej, Marii Bułajewskiej i Katarzynie Krasowskiej) oraz Olgierdowi Stasiakowi, który podjął się roli fotoreportera.

A. Kiślak

inicjatorka wydarzenia