• 1.jpg
  • 3a.jpg
  • 22.jpg
  • 2023-01-30.jpg

Tak się świętuje tylko w I LO!    W naszej szkole 14 października trwał dwa dni (11.10-12.10.2018 r.)! Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami udali się w czwartek (11.10.18 r.) do Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie na seans filmu pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Zaś dziś, wczesnym piątkowym popołudniem (12.10.18 r.) odbyła się akademia. Był to czas wzruszeń, wyróżnień, życzeń, serdeczności i uśmiechów.

Albert Einstein powiedział, że „wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.” Sens słów wielkiego naukowca uderza nas ze zdwojoną siłą 14 października, kiedy obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Ten dzień należy do wyjątkowych, gdyż po raz kolejny uświadamiamy sobie, jak dobrze jest trafić na nauczyciela- przewodnika, mentora i przyjaciela w świecie wiedzy i jak cudownie mieć w klasie ucznia-  otwartego na świat młodego człowieka, spragnionego wiedzy, zarażającego energią i spontanicznością.

Popularny Dzień Nauczyciela jest także okazją do wyróżnienia nauczycieli, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu osiągnęli wyjątkowe sukcesy w pracy dydaktycznej i wychowawczej. W tym roku Nagrodę Dyrektora otrzymali: p. Agnieszka Kiślak, p. Małgorzata Zielińska, p. Dariusz Borys, p. Piotr Markowicz oraz p. Cezary Samborski. Warto nadmienić, iż p. dyrektor J. Parda, p. wicedyrektor A. Masal, p. R. Nowotnik i p. W. Łotysz swoją pracą zyskali uznanie w oczach organu prowadzącego szkołę i otrzymali Nagrodę Starosty.

W czasie szkolnej uroczystości nie zabrakło akcentu artystycznego. Młodzież naszej szkoły pod opieką p. Piotra Markowicza przygotowała i zaprezentowała skecz przybliżający klimat pokoju nauczycielskiego zdominowanego przez bardzo „charakterne” nauczycielki…

Bieżący rok nadaje Świętu Edukacji Narodowej dodatkową rangę- obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości i tym bardziej doceniamy fakt, że możemy uczyć się w wolnym kraju posługując się rodzimym językiem, czytać polską literaturę, dyskutować o osiągnięciach polskich naukowców. Bądźmy z tego dumni!

Na koniec czas na życzenia.

Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie, życzmy sobie nawzajem:

- radości z tego, co robimy: nauczycielom z nauczania, uczniom z uczenia się,

- satysfakcji z sukcesów: sukces nauczyciela jest zawsze sukcesem ucznia i odwrotnie,

- przyjemności ze wspólnego obcowania w świecie nauki, faktów, doświadczeń naukowych,

- wzajemnego inspirowania się (wszak dobry nauczyciel naucza, a najlepszy inspiruje),

- cierpliwości do siebie nawzajem (każdy może mieć gorszy dzień),

- tolerancji dla naszych dziwactw, nawyków, fobii, natręctw i innych cech, które czynią nas wszak wyjątkowymi…

To wszystko sprawia, że I LO nazywamy: „naszą szkołą…”