• 1.jpg
  • 3a.jpg
  • 22.jpg
  • 2023-01-30.jpg

     W piękny sobotni poranek, 9 czerwca 2018 r., na starcie rowerowego rajdu „100 km na stulecie Niepodległej Polski” stawili się wielbiciele rowerowych wypraw i ci, których porwał cel przedsięwzięcia.  Byli wśród nich uczniowie naszej szkoły i liczna reprezentacja nauczycieli, a także reprezentanci rodziców, a nawet rodzeństwa naszych uczniów.

Wystartowaliśmy kilka minut po dziewiątej po krótkiej odprawie przeprowadzonej przez kierownika rajdu – p. dyr. Jana Pardę. Cztery grupy zgodnie z przyjętymi założeniami wyruszyły na cztery zaplanowane trasy liczące po 25 km każda.     

 >>>    4 x 25 km =100 lat :) 

Trasa nr 1 : Mrągowo – Marcinkowo – Karwie – Krzywe – Gwiazdowo – Wierzbowo - Nowy Probark – Miejski Las – Mrągowo

Trasa nr 2 : Mrągowo – Lasowiec – Gązwa – Kiersztanowo – Polska Wieś – Marcinkowo – Mrągowo

Trasa nr 3 : Mrągowo – Tymnikowo – Czerwonki –Probark –Kosewo – Zawady –Śniadowo – Muntowo – Młynowo – Mrągowo

Trasa nr 4: Mrągowo – Lasowiec – Gązwa – Stama – Młynik – Małe Bagienice – Lasowiec – Marcinkowo – Mrągowo

 

Pogoda sprzyjała, humory dopisywały, widoki zachwycały i budziły rocznicowe skojarzenia (patrz zdjęcia).

 

Trasa nr 1

 

Trasa nr 2

 

Trasa nr 3

 

Trasa nr 4

 

Niestraszne nam były góreczki, podjazdy, żwirowe dukty, chwilowe zagubienia na trasie. Daliśmy radę i po około dwóch godzinach intensywnej jazdy spotkaliśmy się ponownie. Tym razem zebraliśmy się wokół ogniska w okolicy miasteczka Mrongoville. Czekał na nas suto zastawiony stół (patrz zdjęcia), a nawet kilka krzeseł :).

Wśród uczestników rajdu rozlosowane zostały nagrody - niespodzianki ufundowane przez sklep rowerowy "Moto Bike". Organizację rajdu wsparło także Muzeum Sprzętu Wojskowego. Sponsorom serdecznie dziękujemy.

Rajd zakończył się wspólnym zdjęciem przypominającym o haśle rajdu.

 

 

100 km – w naszym wykonaniu 4 x 25 km z małym ogonkiem. Dodatkowe kilometry niech będą dobrym życzeniem na kolejne stulecie. My mamy ogromną satysfakcję i poczucie dobrze wykonanego zadania oraz piękne wspomnienia.

Cieszę się, że mój pomysł na rajd zyskał akceptację Pana Dyrektora i że dzięki wspólnym działaniom udało nam się pomysł ten wcielić w życie.

Renata Nowotnik