• 1.jpg
  • 3a.jpg
  • 22.jpg
  • 2024-07-16.jpg

Po co komu matematyka? Głęboką wiarę w to, że matematyka może przydać się w życiu, nie od dziś mają uczniowie klas matematyczno- fizycznych. By utwierdzić się w tym przekonaniu, liczną (43 osobową) grupą uczniowie naszej szkoły wybrali się  we wtorek 14.11.17 r. na naukową wyprawę do Olsztyna.

Uczniowie klas I a, II a, III a wraz z opiekunami - nauczycielami matematyki i fizyki

  • uczestniczyli w wykładzie pt. "Matematyka oczami fizyka" wygłoszonym przez prof. Adam Doliwę, prezesa Olsztyńskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Matematycznego, na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie, 
  • zwiedzili Olsztyńskie Obserwatorium Astronomiczne 
  • obejrzeli pokaz fizyczny pt." Elektryczność i magnetyzm"
  • podziwiali uroki kosmosu podczas seansu filmowego "Podróż do miliarda Słońc" w Olsztyńskim Planetarium.

W czasie realizacji tych czterech punktów programu słowo "matematyka" pojawiało się wielokrotnie, a ostatnia kwestia wypowiedziana przez bohatera filmu "Podróż do miliarda Słońc" brzmiała: " Od dziś będę bardziej uważał na lekcjach matematyki" :) Dlaczego? Bo matematyka to narzędzie, które pomaga nazwać to, co doświadczalne, zapisać i zrozumieć zależności obserwowane wokół nas i wysoko pośród gwiazd.