• 1.jpg
  • 22.jpg
  • 2020_1b.jpg
  • s5.jpg

 W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej aula naszej szkoły rozbrzmiała oklaskami. Rzęsiste brawa otrzymali zarówno nauczyciele, którzy zostali nagrodzeni za wybitne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze, jak również pracownicy administracji i obsługi szkoły- docenieni za mozolną pracę na rzecz sprawnego działania naszego liceum. P. Agnieszka Kiślak oraz p. Cezary Samborskim zostali wyróżnieni Nagrodą Starosty Powiatu Mrągowskiego, zaś Grażyna Basiel, Alina Boruch, Małgorzata Borys, Justyna Kindziera, Jarosław Kobus, Halina Koper, Roman Lesman, Wioletta Łotysz, Agnieszka Masal, Piotr Markowicz, Jan Parda, Alina Pawelczyk, Bożena Topa, Marzena Wawruch, Marek Wiktorowicz, Małgorzata Zielińska, - Nagrodą Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie.
Uroczysty charakter dnia podkreślił wyjątkowy koncert życzeń przygotowany przez młodzież naszej szkoły pod kierunkiem p. Piotra Markowicza i p. Wioletty Łotysz. Uczniowie, grając z konwencją, wybrali dość nietypowe utwory muzyczne, które zapowiedzieli w równie nietypowy sposób: np. historykom, którzy niczym niestrudzeni żołnierze wytrwale walczą z lenistwem uczniów, toczą zacięte boje na froncie nieodrobionych prac domowych i wreszcie pertraktują warunki prac klasowych zaśpiewano "Deszcze niespokojne", zaś matematyków najpierw zapewniono o przeprowadzonym skomplikowanym procesie analitycznym, którego rezultatem stała się piosenkę "Nie liczę godzin i lat". Trzeba nadmienić, że wzruszające "Ave Maria" w wykonaniu wiolonczelistki- Amelii Mazurek nadało całej akademii dodatkowego wymiaru artystycznego.

opracowała p. Wioletta Łotysz