• 1.jpg
  • 22.jpg
  • 2020_1b.jpg
  • s5.jpg

Załoga Mateusz Gigielewicz i Patryk Chełkowski (z Giżycka) w dniach 21-22 sierpnia na jeziorze Niegocin zdobyła srebrny medal w Mistrzostwach Polski w Sprincie w klasie 420 w kategorii U17. W regatach brało udział 10 najlepszych załóg z Polski w dwóch kategoriach wiekowych U19 i U17, wyłonionych drogą eliminacji.

Do najlepszej 10-tki zakwalifikowali się również jeszcze dwaj uczniowie z naszej szkoły: Radosław Parzych w załodze z Kamilem Jankowskim, zajmując 6 miejsce w kategorii U17 oraz Mikołaj  Merkler w załodze z Dominiką Gralą, plasując się na miejscu 5 w kat. U19.

To były pracowite wakacje dla żeglarzy z naszej szkoły. Radek, Mikołaj i Mateusz spędzili na wodzie około 40 dni biorąc udział w w/w sprintach, zgrupowaniach, Mistrzostwach Świata w San Remo we Włoszech, Mistrzostwach Europy w Formii, także we Włoszech oraz na Mistrzostwach Europy Wschodniej, które odbyły się w Giżycku, gdzie miłym akcentem był brązowy medal Mateusza i Patryka w kategorii U17 mężczyzn.