• 1.jpg
  • 3a.jpg
  • 22.jpg
  • 2023-01-30.jpg

W środę 8 grudnia odbył się etap okręgowy Olimpiady Statystycznej, który ze względu na pandemię przeprowadzony został w szkole w reżimie sanitarnym oraz był monitorowany przez Komitet Okręgowy z Olsztyna. Aleksandra, Weronika i Beniamin zmierzyli się z zadaniami z szeroko pojętej statystyki, które były bardzo trudne oraz wymagały interdyscyplinarnej wiedzy. 

Uczniowie szkół powitowych, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce, zostali uhonorowani zaszczytnym tytułem Stypendysty Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2021/2022.

Wśród nagrodzonych są dwie uczennice naszej szkoły:

 

Julia Nowotnik - uczennica kl. 3 c trzyletniego liceum ogólnokształcącego,
Julia Hesler - uczennica kl. 2 a czteroletniego liceum ogólnokształcącego.

 

 

Minister Edukacji i Nauki podjął decyzję o przyznaniu stypendiów ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2020/21. Wśród stypendystów, już po raz drugi z rzędu, znalazła się

 
Laura Banach - uczennica kl. 3 e czteroletniego liceum ogólnokształcącego,

za wybitne osiagnięcia sportowe za rok szkolny 2020/2021. Laura jest zdobywczynią złotego medalu i utytułowaną mistrzynią świata w zawodach, które odbyły się w tym tygodniu w Estonii tj. Mistrzostwach Świata Juniorów w bojerach klasy DN.  

 

Nagrodzonym, a także Ich Rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Koleżanki i Koledzy,

27 września ruszyła 3. edycja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego, projektu realizowanego przez Urząd Miejski w Mrągowie. Dziś znamy już wyniki głosowania!

Zaledwie dwoma punktami wygrał projekt nr 19 - SZKOLNY RADIOWĘZEŁ.

Gratulujemy klasie 2B, która opracowała projekt :))

Samorząd Uczniowski

W południe 24 grudnia ogłoszone zostały wyniki etapu okręgowego Olimpiady Statystycznej i lista osób zakwalifikowanych do zawodów centralnych. Ze względu na pandemię ten etap odbył się 10 grudnia w szkole, w reżimie sanitarnym i był monitorowany przez Komitet Okręgowy z Olsztyna. Weronika, Kamil i  Szymon zmierzyli się z zadaniami z szeroko pojętej statystyki, które były trudne oraz wymagały interdyscyplinarnej wiedzy. 

 

MATURZYSTO, sprawdź, co Cię czeka.

Zmiany w zasadach przeprowadzania egzaminu maturalnego oraz w wymaganiach egzaminacyjnych ze wszystkich przedmiotów znajdziesz tutaj >>>

Wyjątkowo urodziwa choinka wita od dziś gości odwiedzających naszą szkołę.  Urodę swą zawdzięcza trosce i uwadze samego Pana Dyrektora, bowiem do wczoraj rosła w jego przydomowym ogródku.  Choinka jeszcze pachnie wiatrem i deszczem. Jest piękna. Nad świąteczną dekoracją osobiście czuwał  emocjonalnie z nią związany Pan Dyrektor.  Drzewko cieszy oko i serce, wprawia w prawdziwie świąteczny nastrój. Szkoda, że nie możecie tego zobaczyć. A może możecie...

...

Że jest i że przynosi prezenty, wiesz doskonale. Żadne naukowe fakty nigdy nie zachwiały Twojej wiary w Jego istnienie.  Nie jest ważne, ile masz lat, jeśli tylko byłaś/byłeś grzeczna/grzeczny,  odwiedzi Cię mimo ograniczeń epidemicznych. W szkole w tym roku rozdaje dodatnie punkty z zachowania. Jest tylko jeden warunek - musisz pokolorować jego portret. Wzór możesz pobrać ze strony.

W konkursie plastycznym  „Gady, płazy i owady pożyteczne występujące na terenie powiatu mrągowskiego” zorganizowanym przez Wydział Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Mrągowie prace nasze naszych uczennic zdobyły uznanie komisji konkursowej.

20 grudnia 2019 r. zagraliśmy w szkole koncert kolęd i pastorałek. Udało nam się stworzyć liczną grupkę muzykujących uczniów i wspólnie przygotować instrumentalne aranżacje kolęd. Zagrało pianino, skrzypce, dwa flety, gitara, saksofon, trąbka a nawet tuba.

W dniu 2 grudnia 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie, odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych. W szranki konkursowe stanęło 34 uczniów szkól podstawowych Powiatu Mrągowskiego. Po raz pierwszy konkurs uzyskał status konkursu powiatowego pod patronatem Starosty Mrągowskiego, który ufundował nagrody dla zwycięzców.

Jak każdego roku przed Bożym Narodzeniem, nasza szkoła przygotowuje tzw. świąteczną paczkę dla potrzebujących. W tym roku obdarowujemy dwie samotne matki w trudnej sytuacji życiowej. Taka pomoc jest możliwa tylko dzięki Wam, drodzy nauczyciele i uczniowie. Jesteście wielcy! ❤️

Dziś, już po raz trzeci, odbył się konkurs piosenki The Voice of LO. Ze względu na ogromną liczbę uczestników (18!), najpierw musieliśmy przeprowadzić eliminacje, które wyłoniły 10 najlepszych głosów. W pierwszej części konkursu uczestnicy wykonywali utwór dowolny. Jury do finału zakwalifikowało aż sześć osób. W finałowej części konkursu nasi artyści wykonywali utwory świąteczne.

W nocy z piątku na sobotę w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów pod patronatem Amnesty International. Uczniowie i nauczyciele pisali listy do rządów krajów, w których łamane są prawa człowieka. Nasze listy trafią do rządów Iranu, Białorusi, Meksyku i Sudanu Południowego. W sumie napisaliśmy ponad 600 listów!

W środę 4 grudnia troje reprezentantów naszej szkoły: Alicja Graczyk, Paweł Staszczuk i Maksymilian Tallar z klasy 2a, pod opieką p. Justyny Kindziery, wzięło udział w  zawodach okręgowych  IV edycji Olimpiady Statystycznej, które odbyły się na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.

 Skarby przyrody to takie unikaty jak na przykład obrazy Rafaela.

 Zniszczyć je łatwo, ale odtworzyć? Nie ma możliwości”

 I. Borodin

 

W związku z tym, że trwa Dekada Ochrony Bioróżnorodności (2011-2020) ogłoszona przez ONZ, w ubiegłym roku szkolnym rozpoczęliśmy akcję tematyczną  BIORÓŻNORODNOŚĆ – CHROŃMY NASZE GATUNKI.

Po pierwsze, tradycji stało się zadość. Mikołaj i jego pomocnice Śnieżynki odwiedziły dziś naszą szkołę. Mikołaj nie pierwszy raz udowodnił, że jest poliglotą i swobodnie posługiwał się wieloma językami. Po drugie, w związku z Maratonem Pisania Listów pod patronatem Amnesty International, uczniowie zorganizowali w auli szkolnej kawiarenkę, w której można było zjeść pyszne ciasta oraz delektować się kawą czy herbatą.

            Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji edukacyjnej Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”. Uczniowie klas pierwszych, podczas lekcji podstaw przedsiębiorczości, mieli okazję poznać bliżej Fundusze Europejskie, zwłaszcza w kontekście rozwoju i realizacji pomysłów biznesowych.

Dnia 21 grudnia, jak co roku, w naszej szkole odbyły się jasełka przygotowane przez panią Agnieszkę Kiślak, panią Urszulę Majewską i pana Piotra Markowicza. Były wyjątkowe! Mnóstwo aktorów na scenie - głównie uczniowie klasy 1a i 2a - przebrani, ucharakteryzowani, wspaniale odgrywający swoje role, chór składający się z najpiękniejszych głosów naszej szkoły śpiewający kolędy i piękna, pełna uroku scenografia wykonana przez młodzież.

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną był niezwykły między innymi ze względu na akcję szukania swojego cukierka z wiadomością, którą przygotowały uczennice Wiktoria Sękiel, Andżelika Połączak, Kinga Lenkiewicz, Kinga Sekretarska i Marta Bukowska. Każda osoba losowała numerek swojego cukierka.

We środę aula naszej szkoły ponownie przeobraziła się w świątynię sztuki. Grupa teatralna z I LO zaprezentowała adaptację Kartoteki T. Różewicza. Aktorzy odnieśli pełen sukces!

 

Dziś zakończyliśmy akcję kupowania prezentów i przygotowywania świątecznych paczek dla wybranych rodzin. Mogło do tego dojść tylko dzięki Wam! Dziękujemy nauczycielom i uczniom za wsparcie akcji dobrowolnymi datkami. Dziękujemy uczniom klas 1a, 1b, 1c, 1d i 2a za przygotowanie paczek.

Dziś, 14 grudnia 2018, odbyła się druga edycja konkursu na najlepszy głos „The Voice of LO” zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski i p. Piotra Markowicza. W konkursie wzięło udział 6 uczestników. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy wykonywali dowolny utwór.

13 grudnia uczniowie klas 1a, 1b, 1d i 2a wraz z nauczycielami wzięli udział w nagraniu sześciu odcinków programu „Jaka to melodia?” w roli widowni ? Po podróży z przygodami (awaria autokaru), spędziliśmy w Telewizji Polskiej ponad 11 godzin! Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów około godziny trzeciej nad ranem!

Dziś 6 grudnia, czyli Mikołajki. Nasza szkoła również świętowała dzień starszego pana, który na co dzień zajmuje się roznoszeniem prezentów.

W czasie długiej przerwy odbył się Quiz Świąteczny sprawdzający wiedzę dotyczącą zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Od lat uczniowie naszej szkoły współpracują z Hospicjum Domowym im. św. Wojciecha w Mrągowie.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w tym roku 2018 postanowili przygotować dla podopiecznych fundacji własnoręcznie zrobione kartki świąteczne.

W miniony weekend uczennica naszej szkoły Martyna Wasilewska reprezentowała Mrągowski Klub Aikido i Samoobrony na III Mrągowskim Turnieju Kata Aikido. Jest to turniej,  na którym stają w szranki aikidocy z Polski północno - wschodniej.

We wtorek  4 grudnia, dwudziestu dziewięciu uczniów z klas: 1a, 2a, 3a  i 3b  wzięło udział w etapie szkolnym Olimpiady Statystycznej, który polegał na rozwiązaniu różnorodnych zadań z zakresu statystyki, matematyki i geografii.  Prawie wszyscy , bo aż 27 uczestników, przekroczyło ustalony w regulaminie próg 50% wykonania zadań, pozwalający na udział w etapie okręgowym.

Nasza szkoła po raz kolejny stanęła na wysokości zadania i przygotowała prezenty dla najbardziej potrzebujących rodzin w naszym powiecie. Na ten cel zebraliśmy 5070 zł! Dużym wsparciem okazała się kwesta na ten cel organizowana przez Parafię Św. Wojciecha.

 

Dziś, 14 grudnia 2017, odbył się pierwszy w historii I Liceum Ogólnokształcącego konkurs na najlepszy głos „The Voice of LO” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i jego opiekuna Piotra Markowicza. W konkursie wzięło udział 12 uczestników. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy wykonywali dowolny utwór.

     5 grudnia przedstawiciele uczniów naszej szkoły pod opieką p. Agnieszki Kiślak uczestniczyli w zorganizowanym przez Fundację Borussia i Starostwo Powiatowe w Mrągowie w seminarium poświęconym tematyce: Krajobraz kulturowy jako przestrzeń do działań na rzecz rozwoju społecznego. Wystąpienia ekspertów, wykładowców akademickich oraz Wicestarosty Powiatu Mrągowskiego okazały się bardzo interesujące i inspirujące.

Ponad 30 uczniów z czterech szkół gimnazjalnych z Mrągowa i Piecek zgłosiło chęć udziału w I Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego, który odbył się w dniu 1.12.1017r. w naszej szkole. Ostatecznie udział wzięło 24 osoby. Uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą  z zakresu leksyki, gramatyki oraz wiedzą na temat historii i kultury krajów anglojęzycznych.

W dniu 30 listopada 2017 r. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyła się uroczysta Gala Polskiego Związku Żeglarskiego podsumowująca sezon 2017. Najlepszym żeglarzom wręczone zostały wyróżnienia za wybitne osiągnięcia w sezonie 2017 oraz powołano Kadrę Narodową na sezon 2018.  Dawid Litwinek,  uczeń klasy I b  I LO im. Obrońców Westerplatte, nominowany został do kadry juniorów młodszych w olimpijskiej klasie RS:X.

W piątek 1 grudnia, dwudziestu uczniów z klas: 1a, 1c, 2a, 2b i 3a wzięło udział w etapie szkolnym Olimpiady Statystycznej, który polegał na rozwiązaniu różnorodnych zadań z zakresu matematyki, statystyki i geografii. Dwunastu uczestników przekroczyło ustalony w regulaminie próg 50% wykonania zadań, pozwalający na udział w etapie okręgowym.

Dziś po południu uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zawieźli prezenty dla dzieci z Domu Dziecka przy ul. Mrongowiusza. Radość dzieci i ich opiekunów to najlepszy prezent, jaki można sobie wymarzyć pod tegoroczną choinką.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom i uczniom naszej szkoły za wsparcie finansowe tej akcji. Największe podziękowania należą się klasie 2d i wychowawcy Agnieszce Masal, którzy uzbierali aż 600 zł na ten cel. W sumie uzbieraliśmy 2080zł. Dziękujemy :)

W zeszłym tygodniu zakończyliśmy też akcję „Góra Grosza”. Uzbieraliśmy 234zł. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy za wsparcie obu akcji.

Słownik zapomnianych słów opracowany przez studentów polonistyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, przy współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Mrągowie, pod kierownictwem prof. Mariusza Rutkowskiego. Słownik powstał na podstawie prac nadesłanych przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie i Zespołu Szkół nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie w konkursie Szukamy zapomnianych słów, organizowanym przez Fundację Wojciecha Pszoniaka Kurtyna w Górę w dniach od 1 marca do 31 października 2016 roku. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2016”.

     Słownik zapomnianych słów opracowany przez studentów polonistyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, przy współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Mrągowie, pod kierownictwem prof. Mariusza Rutkowskiego.

Słownik powstał na podstawie prac nadesłanych przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie i Zespołu Szkół nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie w konkursie Szukamy zapomnianych słów, organizowanym przez Fundację Wojciecha Pszoniaka Kurtyna w Górę w dniach od 1 marca do 31 października 2016 roku. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2016”.

   9 grudnia uczniowie klasy 2b, pod opieką nauczycieli: p. Renaty Nowotnik i p. Jarosława Kobusa, wzięli udział w wycieczce do Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. Był to pierwszy pobyt tej klasy w Akademii, uczniowie mieli więc okazję poznać Uczelnię w czym pomogli oprowadzający nas studenci. Jednym z punktów programu wycieczki było poznanie oferty edukacyjnej Akademii oraz Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

     W sobotę, 10 grudnia 2016 r. nasi uczniowie klas dziennikarsko-prawnych wzięli udział w warsztatach dziennikarskich zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską w Centrum Kultury i Turystyki                 w Mrągowie.

     Wieloletni dziennikarz TVP3, szef programu „Informacje”- Maciej Wróbel wprowadził uczestników w arkana wiedzy  o swoim zawodzie. Uczestnicy spotkania  mieli okazję poznać kulisy pracy redaktora telewizyjnego, dowiedzieć się jak wygląda „typowy” dzień pracy w serwisie informacyjnym czy jakie predyspozycje należy posiadać, by sprawdzić się w tym wymagającym zawodzie.


     Trzeba nadmienić, że wiedzę teoretyczną można było łatwo przekuć w praktykę…
Uczniowie naszego liceum mieli niepowtarzalną szansę, by stanąć przed kamerą i wcielić się w postać reportera relacjonującego na żywo jakieś istotne wydarzenie.

Oto fotorelacja ze wspomnianych warsztatów.

Młodzież klasy 2b i 3b, realizująca geografię w zakresie rozszerzonym, w czwartek 26 i wtorek 29 listopada,  miała przyjemność spotkania z panem Wiesławem Rydzyńskim - kolekcjonerem skał i skamieniałości, który część swoich zbiorów zaprezentował na wystawie pt. „Kamienni strażnicy krajobrazu" w Bibliotece Pedagogicznej w Mrągowie. Autor wystawy opowiedział młodzieży o historii swojej 60-letniej pasji, przedstawił charakterystykę najciekawszych okazów oraz miejsc, w których je znalazł. Sposób, w jaki p. W.Rydzyński opowiadał o swoim zbieractwie, uświadomił młodzieży, że każda nawet najmniejsza pasja, zainteresowanie jakąś dziedziną daje zadowolenie i spełnienie. Dziękujemy pracownikom biblioteki za zorganizowanie spotkania i  umożliwienie obejrzenia, dotknięcia i zbadania skał i skamieniałości.

W ramach nawiązanej współpracy, uczniowie klasy 1c oraz uczennica klasy 1d zorganizowali Jasełka razem z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej. Jasełka wystawiono w Wigilię 24 grudnia 2015 roku w Domu Pomocy Społecznej. Warto też dodać, że wsparli nas w tej inicjatywie nasi absolwenci.

W czasie Wigilii przekazaliśmy prezent od uczniów naszej szkoły dla podopiecznych DPS-u. Dziękujemy wszystkim klasom, które składały się tę paczkę słodyczy i Prezydium Samorządu Uczniowskiego za piękną inicjatywę.
Ponadto, 29 grudnia 2015 roku, Amelia Mazurek 1c, Natalia Kołodziej 1c, nasze absolwentki Aleksandra Podgórska i Klaudia Panuś oraz nauczyciel języka angielskiego Piotr Markowicz wraz z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej wystawili Jasełka na sesji Rady Powiatu Mrągowskiego. Wszyscy troszkę się denerwowali, ale zostaliśmy mile przyjęci przez nasze lokalne władze a młodzież otrzymała gromkie brawa za swój występ.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
opracował p. Piotr Markowicz

 

Wigilia to wieczór, gdy łamiemy się opłatkiem, składamy sobie życzenia. To noc wyjątkowa… Jedyna… Niepowtarzalna.
Z okazji Œ świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy 2a pod opieką p. U. Majewskiej 22.12.2015 przedstawili wszystkim uczniom naszej szkoły kilka prawdziwych historii, które miały miejsce właśœnie 24.12 – w Wigilię Bożego Narodzenia. Wydarzenia te w sposób szczególny ukazały pragnienie Miłoœci, jednoœci między ludŸmi oraz wyjątkowy nastrój wieczoru wigilijnego.
Należy także podkreślić, że spotkanie miało wspaniałą oprawę muzyczną przygotowaną przez uczniów klas 1b, 1c, 1d, 2b, 2c, 3b i 3d pod kierunkiem p. Piotra Markowicza i uczennicy Amelii Mazurek. Rozbrzmiewały kolędy œśpiewane przez chór na głosy w nietypowych aranżacjach. Stworzyły one wyjątkowy nastrój, który udzielił się nam wszystkim.

przygotowała Urszula Majewska
 

W poniedziałek, 21 grudnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć monodram p.t. "Łabędź" w wykonaniu aktora Radosława Zalewskiego, absolwenta naszego liceum, który współpracuje z Enklawą Artystyczną w Mrągowie. Reżyserem przedstawienia był Paweł Kisiel - animator kultury, działający w Enklawie Artystycznej w Mrągowie i Pieckach.
Monodram miał zachęcić naszych uczniów do własnych prób literackich, do wzięcia udziału w konkursie na monodram "Tak to przeżywam". Przedstawienie spotkało się dużym z zainteresowaniem i uwagą uczniów. Mamy nadzieję, że przedstawienie zainspiruje uczniów do napisania ciekawych monodramów, najlepsze zostaną wystawione na scenie i pokazane szerszej publiczności.

przygotowała p. Małgorzata Zielińska
 

  W piątek (4.12.2015 r.) w I Liceum Ogólnokształcącym jakby na przekór grudniowej aurze zapanowały istne tropiki, a aula szkolna zamieniła się w najprawdziwszą plażę. Cieszące oko barwne, zwiewne kreacje, słomiane kapelusze, przeciwsłoneczne okulary czy leżaki stanowiły nieodzowny element tej intrygującej scenografii. Jednak wśród wymienionych oczywistych skądinąd atrybutów plażowiczów, wyróżniał się jeden- wspólny i nie tak oczywisty jak dajmy na to plażowy ręcznik, a mianowicie: książka.
I wilki morskie, i ponętne plażowiczki, i rozkoszny bobas w baseniku po prostu byli zatopieni w lekturze. Taki bowiem cel przyświecał inicjatorkom opisanego przedsięwzięcia. W myśl hasła: "Morze, plaża, książka- czytanie na fali" nauczycielki języka polskiego: Małgorzata Zielińska, Agnieszka Kiślak i Wioletta Łotysz postanowiły w dość nietuzinkowy sposób zachęcić młodzież do częstszego sięgania po lekturę. Głównym punktem programu przygotowanego przez licealistów było zaprezentowanie dialogu toczącego się między parą kochanków (w główne role wcielili się Bartłomiej Dołżycki i Dominika Brodzik), a opartego na kompilacji kilkunastu tekstów literackich. Za inspirację posłużyły takie tytuły jak: "Gra o tron" George'a R.R. Martina, "Miłość w czasach zarazy" G. G. Marqueza, czy "Pornografia" W. Gombrowicza". Teksty zostały tak dobrane, by stanowiły spójną historię rozkwitającej miłości pięknej kobiety do nieco zbyt zdystansowanego do tej sprawy mężczyzny.
Trzeba nadmienić, iż wspomniane wydarzenie miało swój prolog w formie happeningu- młodzież na przerwie poprzedzającej główną imprezę dosłownie "zastygała w bezruchu" pochłonięta lekturą- tworząc swoistą żywą rzeźbę.
Do sukcesu przedsięwzięcia przyczynił się element zaskoczenia: ani nauczyciele ani uczniowie ( z wyjątkiem tych, którzy byli bezpośrednio w imprezę zaangażowani) nie zostali wcześniej uprzedzeni o planowanej akcji promującej czytelnictwo.
Podsumowując, I LO udowodniło, że każdemu, kto tylko chce "z książką jest do twarzy."

przygotowała p. Wioletta Łotysz